Vee baasil värvid ja lakid

Vastavalt keemiliste lahustite kasutamise vähendamise nõudmistele lakkide ja värvide puhul, on asutud välja töötama uusi tooteid, mille peamiseks lahustajaks on vesi.

Nende hulka kuuluvad akrülaatsed polümeerid, mis segunevad veega. Pärast pinnale kandmist vee (ära)aurudes polümeerid hanguvad ja moodustavad värvi või laki homogeense kile.

Vees lahustuvad akrülaatsete polümeeride baasil loodud lakid ja värvid kuivavad väga kiiresti. Kui vesi on ära aurunud, on pind kuiv ja töötlemiseks valmis. Et pind on termoplastiline, peab pinnale kandmine toimuma madalama temperatuuri juures, kui on keemiliselt hanguvatele toodete tavaline.

Selleks, et vältida hallituse ja bakterite teket laadimisel ja transportimisel, lisatakse toodetele sama tüüpi konservanti, mida hügieenitoodetelegi. Selleks, et pealispind oleks vastupidavam, lisatakse väike kogus lahustit.

Vees lahustuvate lakkide ja värvide kiire ning ulatuslik väljatöötamine on viinud selleni, et varem esinenud puudused ja probleemid toote pealispinnale kandmisel, nagu puu paisumine, on kõrvaldatud. Kaasaegsed vees lahustuvad materjalid sobivad igal viisil pinnale kandmiseks. Ainult sel juhul, kui pealispind peab olema väga vastupidav keemiliste ainete toimele, soovitatakse valida mitte vees lahustuv, vaid mingit muud tüüpi toode.

Vees lahustuvad tooted ei ole tuleohtlikud, mis vähendab oluliselt kindlustuskulusid.

Laqva (EG): värv mööbli töötlemiseks.

Lacroma (EM): lakk mööbli töötlemiseks.