Peitsid

Peitse toodetakse lahustuvate värvainete või mikropigmentide baasil. Lisades veidi sideaineid, parandatakse peitsi kinnitumist pealispinnale. Peitsi võib pinnale kanda pihustades, pintseldades või toodet peitsi sisse kastes.

Peitsid on läbipaistvad, nad rõhutavad pealispinna struktuuri, tasandavad või varjavad defekte. Kõikide peitside puhul annab parema tulemuse peitsi kandmine värskelt lihvitud pinnale.Jäme lihvimine annab tumedama tulemuse, peenem heledama.

Peitsid võivad tekitada nn. “negatiivi efekti”, s.t. puu heledad osad muutuvad pärast peitsimist tumedamaks, tumedad osad aga heledamaks. Nn. “positiivne pilt” saavutatakse sellist peitsi tüübi valides, mis vastupidiselt rõhutab ja toob puu loomuliku struktuuri eriti välja.

Becker Acroma värvipanka kuulub umbes 10 000 valmisretsepti, mille hulgast võib alati valida sobiva tooni.

VESIPEITSID

Kombi Ton (EU) on peitvad vesibaasil üldpeitsid, mis on valgus- ja kuumuskindlad. Nagu kõik veel põhinevad tooted, võivad nad põhjustada teatud pinnustumist, mida on võimalik vähendada lihvimisega. Toonivalik on piiratud.

Natura Ton (XX 1…) on loomulikku tooni vesipeitsid – “positiivse pildi” saavutamiseks.

LAHUSTIPEITSID

Lahustipeitsid on ette nähtud pihustamiseks, rullimiseks ja kastmiseks. Nad on valguskindlad, peavad vastu happekõvenevale lakile ja kuumusele ning kuivavad kiiresti.

Värvitooni võib vabalt valida. Becker Acroma spektromeeter arvestab erinevate puuliikide algvärvi, mistõttu pole puuliigil erilist tähtsust. Lahustipeitsid sisaldavad etanooli ja nõrku estreid, kuid ei sisalda aromaate ega glükoose. Neis ei ole ka raskeid metalle ja nad vastavad mänguasjade tootmisel nõutavale EN71 standardile.

Micro Ton (NU, NZ, NX) ja Nio Ton (TF) annavad tasase, mõnel puhul veidi peitva tulemuse, kuid puu oma muster jääb siiski nähtavale. Kasutatakse sageli mahagoni peitsimisel, kuid sobivad suurepäraselt ka kõigile teistele puuliikidele. Micro ja Nio Tton peitsid annavad väga hea tulemuse pöögi, saare, tamme ja kase puhul. Kasutatakse büroo- ja korterimööbli peitsimisel, saab anda tamme ja mahagoni tooni nii kasele kui männile. Micro Ton värvib üle ka liimijäljed. Tuleb vältida pastellvärvide kasutamist oksliku männi puhul, kuna see võib kollaseks muutuda.

Kantakse peale pihustades, rullides või kastes. Pinde tekib vähe. Peale kuivamist võib lakkida kõigi Becker Acroma lakkidega, v.a. UV lakid. Pastellvärve kasutades valida värv, mis ei kollastu.

Bexo Ton (NY) annab pinnale erilise stiilse, suurepärase ilme. Peitvuse võib valida poolpeitvast täiesti peitvani, mis katab kinni kõik puu toonivahed. Männi, tamme ja saare puhul tõstab esile puu jooned ja poorid.

Bexo Toni kasutatakse ka mööbli, büroosistuse jms. peitsimiseks. Bexo Ton peidab paremini kui Micro Ton, näiteks, võib tumedast põhjast heledama teha. Hea peitvuse tõttu on võimalik märkamatult ühendada kiudplaate täispuiduga. Kõik pinnad saavad ühtlase tooni.

Bexo Ton annab hea tulemuse ka pastelltoonide korral. Peale kantakse pihustades või rulliga. Üle võib lakkida kõigi Backer Acroma lakkidega, v.a. UV lakid. Parema tulemuse saamiseks soovitame pärast kuivamist üle lakkida.

Bexo Toni pihustamiseks on vaja eriseadmeid, kuna ta on peitvam kui tavalised peitsid. Näiteks vajavad pigmendirikkad peitsid pihustis pidevat segamist.

Syra Ton (XX 581): peitsid puidu happelise (vana) välimuse saavutamiseks.

Uvo Ton (EU): eripeitsid, kombineeritud toodetega ultravioletsel alusel.